MBzMiesciska

05.02. 2023 r.

1. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie w poniedziałek 9.00 – 10.00 w czwartek 16.00 – 17.00.

2. Firma cmentarna urzędować będzie w Biurze Parafialnym w poniedziałek, 6 lutego: 10.00 – 11.30 oraz 17.00 – 18.30.

3. W piątek wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele.

4. W sobotę wieczorem odprawimy Mszę św. za Chorych naszej Parafii. W rocznice objawień Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego – obchodzony jest światowy Dzień Chorych.

5. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła Parafian z Wieli a tydzień później ze Strzeszkowa, Jaworówka i zabudowań nad Wełną. Dzisiaj dziękujemy Elżbiecie, Danucie, Monice, Marii, Adamowi i Franciszkowi. Dziękujemy za ofiarę na kościół.

6. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony nawiedza obecnie parafie dwóch ostatnich dekanatów. Już dziś serdecznie zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na wydarzenia związane z zakończeniem nawiedzenia. W sobotni wieczór, 18 lutego o godz. 20.00, będzie miała miejsce modlitwa dziękczynienia ze śpiewem i muzyką, prowadzona przez o. Pawła Subika, kustosza Obrazu i muzyków – twórców płyty „Szata”. Następnie o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski z rozważaniem apelowym abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i Mszę św. w intencji nowych powołań o godz. 22.00. Z soboty na niedzielę będzie trwało nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Jasnogórskiej. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. sprawowana w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Po Eucharystii pożegnamy Obraz Matki Bożej. Z kolei w niedziele 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę, na którą jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

DO WIECZNOŚCI Pan Bóg powołał

śp. Jana Skrodzkiego z Wieli.

Pogrzeb będzie w środę, 8 lutego o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…