MBzMiesciska

Ogłoszenia duszpasterskie 25.09. 2022 r.

1. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek 9.00 – 10.00 oraz w czwartek 16.00 – 17.00.

• Intencje mszalne na rok 2023 przyjmować będziemy od poniedziałku 17 października. Biuro czynne będzie wtedy od godz. 9.00 – 12.00 oraz od 15.30 – 17.30. Intencje wpisujemy jako rezerwację bez przyjmowania ofiar. Ofiary można składać na miesiąc przed terminem Mszy św.
  • Przyjmujemy już na Wymienianki za Zmarłych na kolejny rok.
  • Firma cmentarna urzędować będzie w Biurze Parafialnym w poniedziałek, 3 października: 10.00 – 11.30 oraz 17.00 – 18.30.

2. Spotkanie Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z Dziećmi będzie w czwartek o godz. 18.00.

3. W czwartek, 29 września przypada święto Michała Archanioła i jednocześnie dokładnie 60 rocznica konsekracji świątyni w Mieścisku. Zapraszamy Parafian na diamentowy jubileusz tego wydarzenia.

4. W I Sobotę miesiąca od godz. 8.00 – odwiedzimy Chorych ze stałej listy.

5. W sobotę pół godziny przed wieczorna Mszą św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. Od soboty, 1 października rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie zwane także Kursem Przedmałżeńskim. Katechezy będą przez kolejne 6 sobót w Kłecku o godz. 10.00. Pierwsze spotkanie rozpoczyna się w kościele już w najbliższą sobotę.

7. Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Sumę odpustową w południe odprawi ks. biskup Radosław Orchowicz.

8. Po lewej stronie została wystawiona skrzynia na drobne rzeczy, które mogłyby stanowić fanty w loterii parafialnej z okazji odpustu. Prosimy składać do skrzyni rzeczy jeszcze użyteczne.

9. W piątek, 7 października na Mszy św. o godz. 18.00 poświecimy różańce Dzieciom Pierwszokomunijnym. Msza św. wieczorna w intencji Członków Żywego Różańca. Po Eucharystii spotkanie w plebanii z okazji Matki Bożej Różańcowej.

10. W sobotę, 8 października o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne Kandydatów do Bierzmowania.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Jest „Przewodnik katolicki” z modlitewnikiem oraz nowy numer „Rycerza Niepokalanej”. Na półkach za ławkami wyłożyliśmy kolejny okolicznościowy numer „Na skrzydłach Anioła”. Rozważmy słowa Jezusa: „Będziecie moimi świadkami”. Weźmy dla naszych rodzin i dla tych, którzy do kościoła przyjść nie mogą.

12. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie kościoła Parafian z Placu Powstańców Wielkopolskich. Tydzień później prosimy Parafian z ul. Janowieckiej numery nieparzyste. Dzisiaj dziękujemy Zofii, Natalii, Dorocie, Renacie i Ewelinie. Dziękujemy za ofiarę na kościół.

13. Wojewódzka Komisja Konserwatorska zaleciła poprawki do prac związanych z elewacją kościoła. W związku z tym wydłuża się termin odbioru i rozliczenia prac.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO RODZINY PARAFIALNEJ

Kornelię Jaremba

PAN BÓG POWOŁAŁ DO WIECZNOSCI

Śp. Kazimierę Jadwigę Grabowską