MBzMiesciska

Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019 r.

1. Kolejne spotkanie duszpasterstwa małżeństw „Wieczernik” będzie dzisiaj o godz. 18.00.

2. Rozpoczyna się Adwent, czyli nowy rok liturgiczny. Trzyletni program duszpasterski, który dzisiaj rozpoczynamy, to zgłębianie tajemnicy Eucharystii. Msza św. jest „wielką tajemnicą wiary” i tylko z pomocą Bożej łaski możemy w niej odkrywać obecną wciąż ofiarę Chrystusa za nas. Rozpoczynamy też duchową drogę do nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w naszej parafii. Uroczyście przeżywać je będziemy 13 kwietnia 2021 r. W międzyczasie – 7 czerwca 2020 r. - będziemy przeżywać beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego. Jego oddanie się Maryi jest dla wszystkich wzorem dziecięcej miłości do Niebieskiej Matki.

3. Msze św. wieczorne od poniedziałku 2 grudnia odprawiane będą o godz. 17.00. Bez zmian pozostaje Msza św. sobotnia – tzn. o godz. 18.00. Od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne odprawiamy jako Roraty. Zapraszamy szczególnie dzieci i prosimy o lampiony!

4. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku po roratach odbywać się będą spotkania dla Kandydatów do Bierzmowania z klas VIII. Po roratach zapraszamy grupę do 10 osób – codziennie inną, tak by każdy był przynajmniej raz na roratach i spotkaniu formacyjnym. Młodzież sama dobiera się w grupie.

5. Tydzień później prosimy o zorganizowanie się do podobnych spotkań uczniów z klas VII.

6. W I czwartek miesiąca po roratach wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 i okazja do Spowiedzi św.

7. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.15.

8. W piątek wspomnienie św. Mikołaja. Jest to okazja do uczynków miłosierdzia nie tylko względem dzieci.

9. Parafialna Spowiedź Adwentowa będzie w piątek, 20 grudnia.

10. W najbliższą sobotę odwiedzimy Chorych od godz. 8.00

11. Spowiedź Chorych przed Bożym Narodzeniem będzie w poniedziałek 23 grudnia – na osobne zgłoszenia.

12. W sobotę o godz. 17.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

13. O ile ktoś jest zainteresowany poradą prawną w ramach Parafii w pierwszą sobotę miesiąca niech zgłosi to do proboszcza najpóźniej do czwartku.

14. Caritas Parafialna informuje, że w ramach akcji „Tak, pomagam” rozpoczynamy tradycyjną zbiórkę żywności. Zbiórka przeprowadzana jest w sklepach pani Bogumiły Łochińskiej i pani Alicji Piaseckiej oraz w Szkole Podstawowej w Mieścisku. Potrwa do 15 grudnia 2019 roku.

15. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne będzie we wtorek 15.30 -16.30 i w czwartek 9.00 -10.00.

16. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła parafian z ul. Janowieckiej numery parzyste a tydzień później ul. Polna. Dzisiaj dziękujemy Magdalenie, Agnieszce, Piotrowi, Karolowi, Mai, Kamili i Roksanie.

17. Od dzisiaj można zaopatrywać się w opłatki i świece – zapraszamy po Mszach św. do zakrystii. Świece małe są po 8 zł, a duże po 15 zł.

18. Na stoliku jest „Przewodnik katolicki” – 6 zł. i grudniowy „Rycerz Niepokalanej” – dowolna ofiara.

19. W niedzielę 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 12.00, poświęcimy medaliki Dzieciom Pierwszokomunijnym.

20. Na stronie Internetowej Parafii i na Fb Parafii możemy znaleźć przekierowanie na kanał YouTube transmitujący sygnał z naszego kościoła. Tym samym możemy przy pomocy Internetu mieć podgląd na nabożeństwa i Msze św. Robimy to z myślą o osobach starszych lub chorych. Zdrowi parafianie mają obowiązek uczestniczenia we wspólnocie i transmisje internetowe z tej powinności nie zwalniają.